fbpx

Kaip šiltnamį paversti išmaniuoju?

Šiais laikais vis dažniau galime atrasti mums įprastų daiktų ir prekių su prierašu išmanusis, dažniausiai tai reiškia jog šis daiktas gali pasirūpinti savimi pats, suteikti mums naudingos informacijos ar kitaip palengvinti mūsų gyvenimą. Pasirinkus reikiamus priedus ir juos tinkamai įdiegus į šiltnamį jis gali įgauti visas šias savybes.

Taigi ko reikia norint savo daržovių fermą paversti išmaniąja?

Atsakymas labai paprastas, norint, kad šiltnamis mums augintu daržoves pats, tik su minimaliu mūsų įsikišimu, reikia sukurti tinkamas sąlygas augalams augti. O jiems reikia dviejų pagrindinių dalykų: gero vėdinimo ir pakankamo vandens kiekio. Iš pirmo žvilgsnio automatizuoti abu šiuos procesus gali pasirodyti kiek sunku, tačiau iš tiesų padaryti yra labai paprasta.

Automatinis šiltnamio vėdinimas

Vienas iš svarbiausių aspektų auginant įvairias daržoves šiltnamyje yra tinkamas jo vėdinimas. Dieną, kai termometro stulpelis lauke šokteli į viršų ir saulė kaitina jūsų šiltnamį, svarbu, kad oras šiltnamyje gerai cirkuliuotų ir augalai neperkaistų. O vakare, orui vėstant, svarbu sukauptą šilumą išlaikyti kuo ilgiau taip leidžiant augalams nokti kuo ilgesnį laiką.

Kaip užtikrinti gerą vėdinimą, kuris nereikalautų žmogaus įsikišimo?

Čia mums labai gali pagelbėti prietaisai automatiniam stoglangių ir durų varstymui pagal temperatūros pokyčius. Prietaisai Thermovent, Univent ir Aero 100 nereikalauja elektros energijos, tačiau puikiai reaguoja į temperatūros pokyčius ir varsto orlaides, stoglangius, bei duris už mus, taip pasirūpindami tinkama temperatūra visos paros metu. Tokie įrenginiai veikia labai paprastu principu, stūmoklyje esanti alyva reaguodama į temperatūrą plečiasi ir susitraukia, taip priversdama stūmoklį varstyti vėdinimo angas. Univent yra skirtas durims ir orlaidėms duryse, Termovent skirtas stoglangiams, Aero 100 skirtas durims ir jas atveria plačiau nei Univent.

Kiek reikia orlaidžių norint pilnai automatinio vėdinimo?

Automatinių stoglangių ir orlaidžių skaičius priklauso nuo šiltnamio dydžio.

Lentelėje nurodyta kiek tam tikro dydžio šiltnamiui yra reikalinga orlaidžių norint užtikrinti automatinį jo vėdinimą. Automatinių orlaidžių tipai gali būti įvairūs: stoglangis, durys, orlaidė duryse, tai žmogus gali pasirinkti savo nuožiūrą.

Šiltnamio dydis, m. Automatinių orlaidžių skaičius, vnt.
3×4 2
3×6 3
3×8 4
3×10 5

Kuo automatiniai stoglangiai yra pranašesni už automatines orlaides duryse ar automatines duris?

Automatinės durys ir orlaidės yra šiek tiek mažiau patogu, norint patekti į šiltnamį ir pilnai atsidaryti duris ar praverti orlaidę mechanizmą reikia atjungti, tai nėra sunku tačiau gali maišyti, tuo tarpu stoglangiai suteikia didesnį patogumą, jie nekliudo.

Automatinis šiltnamio laistymas

Vanduo yra gyvybės šaltinis, be tinkamo vandens tiekimo augalams jie gali užaugti nekokybiški arba visai nesuderėti. Todėl norint turėti kokybišką ir gausų derlių privalome juos laistyti dažnai ir reikiamu vandens kiekiu.

Automatinio šiltnamio laistymo privalumai

  • Nebereikės rūpintis laistytuvų ar žarnos tampymu.
  • Augalai bus laistomi nustatytą kartų kiekį.
  • Sutaupysite vandens ir laiko.
  • Augalai gaus reikiamą kiekį vandens.

Ko reikia automatinei šiltnamio laistymo sistemai?

Pilnai automatiniam laistymui reikia trijų sudedamųjų dalių:

  1. Laistymo sistemos (vamzdyno).
  2. Vandens talpos.
  3. Elektroninio valdiklio, vandens tiekimo reguliavimui.
%
Neturime
35.00 55.00 
Neturime

Laistymo sistemos gali būti gravitacinės arba vandentiekio. Vandentiekio sistema yra jungiama tiesiogiai nuo vandentiekio todėl gali atlaikyti didesnį slėgį.

Gravitacinei sistemai yra reikalinga vandens talpa, kuri turi būti iškelta į maždaug 1 m aukštį, kad vanduo veikiamas gravitacijos pasiektų jūsų augalus. Talpa gali būti įvairaus dydžio ir formos, statoma lauke ar šiltnamio viduje, tai jau galite nuspręsti patys.

Na ir visiškai pilnam automatizavimui reikalingas elektroninis valdiklis. Jis pagal jūsų nustatytą laiką atidaro, uždaro vožtuvą taip palaistydamas augalus. Laistymo sistemą galima įsidiegti ir be šio prietaiso, tačiau tada vandenį turėsite paleisti rankiniu būdu.

Štai tokios įrangos reikia šiltnamiui norint jį paversti išmaniuoju ir džiaugtis gausiu daržovių derliumi įdedant mažiau pastangų ir darbo. Visą reikiamą įrangą išmaniajam šiltnamiui galite rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje -> šiltnamių priedai. Tikimės, kad sužinojote kažką naudingo ir susikūrę savo išmanųjį šiltnamį pasidalinsite įspūdžiais su mumis. Taip pat paruošėme keletą jau iš anksto sukomplektuotų išmaniųjų šiltnamių, kuriems pritaikėme komplekto nuolaidą.