fbpx

Kaip išsirinkti šiltnamį?

Lietuviškas šiltnamis

Šiltnamis yra neatsiejamas kiekvienos sodybos, sodo ar tiesiog jūsų kiemo statinys. Juos dažniausiai statosi žmonės mylintis gamtą ir tai ką ji gali mums duoti. Daugelis žmonių yra pratę jog šiltnamį kas keletą metų reikia dengti plėvele, jį remontuoti, ramstyti ir tai gali atsibosti. Todėl vis daugiau žmonių renkasi metalinės konstrukcijos polikarbonatinius šiltnamius, kurie gali stovėti ir 20 metų. Tačiau dažnai žmonėms išsirinkti gali būti kiek sunku, kadangi įvairovė ir pasiūla yra didelė. Todėl šis straipsnis padės jums suvokti į ką atsižvelgti ir kaip pasirinkti tinkamai.

Pasirinkite vietą, kurioje norite statyti šiltnamį

 • Vietą derėtų pasirinkti tokią, kur jūsų statinys nepapultų į pavėsį ir gautų daug saulės spindulių.
 • Jei išeina stenkitės jį statyti toliau nuo didelių medžių ar aukštų pastatų.
 • Pasirinkite vietą, kurios paviršius yra lygus, o jeigu to padaryti neįmanoma stenkitės jį pastatyti pagal gulsčiuką, taip šiltnamis stovės stabiliau ir vaizdas bus patrauklesnis.
 • Palikite vietos aplink šiltnamį, kad galėtumėte prieiti iš visų pusių ir tinkamai jį prižiūrėti.

Nuspręskite dėl dydžio

Ši dalis ganėtinai paprasta, dažniausias parduodamų konstrukcijų plotis yra apie 3 m, bet yra daugybė nestandartinių  šiltnamių modelių, kurių plotis yra nuo 2 iki 6m, todėl jums reikėtų nuspręsti dėl jo ilgio. Šiltnamio ilgiai dažniausiai prasideda nuo 4 m ir yra didinami kas 2 m, tai reiškia, kad jie gali būti 4,6,8,10,… m. Populiariausias pasirinkimas tarp žmonių statančių naują šiltnamį yra 4 arba 6 m, tokio statinio pilnai pakanka šeimą aprūpinti gausiu kiekiu šviežių, sultingų daržovių. Jeigu nerandate tinkamo dydžio šiltnamio, Sodoharmonija.lt gali jums pagaminti šiltnamį pagal jūsų norimus išmatavimus ! https://www.sodoharmonija.lt/nestandartiniu-ismatavimu-siltnamiai/

Šiltnamių tipai: arkiniai, šlaitiniai, lašo formos

Arkiniai polikarbonatiniai šiltnamiai – apvalios formos, labiausiai paplitę ir pamėgti daugelio dėl lengvo surinkimo. Dauguma arkinių šiltnamių lankai (arkos) atvyksta išlenkti iš vientiso kvadratinio vamzdžio, o šiltnamio priekinė ir galinė dalys jau pilnai suvirintos. Todėl jums nereikia sukti galvos žaidžiant konstruktorių. Polikarbonato lapai tokiems šiltnamiams dengiami per visą šiltnamio plotį, todėl jo pjaustyti nereikia, o šiltnamio priekis ir galas apipjaunamas aštriu pjaustymo peiliu dangą pirmiausiai prisukus prie konstrukcijos.

Keletas arkinių šiltnamių pavyzdžių:

Neturime
6m ilgio - 1vnt
6m ilgio, 4m-ekspozicinis

Arkiniai šiltnamiai

BOTANIK LIUKS 3.06m x 5.90m

570.00 
%
Neturime
Ekspozicinis modelis

Arkiniai šiltnamiai

BOTANIK PREMIUM

270.00 1,189.00 
SLANKIOJANTI DANGA

Arkiniai šiltnamiai

BOTANIK TULPĖ

759.00 
%
20x40 METALO STORIS 1mm

Arkiniai šiltnamiai

AGRO TITAN

464.00 1,286.00 
%
RUDENS PASIŪLYMAS kaina galioja iki 10-09d.
RUDENS PASIŪLYMAS SUMAŽINTA KAINA
20x20 SUVIRINTI GALAI

Arkiniai šiltnamiai

BOTANIK OPTIMA

325.00 765.00 
STIPRIAUSIAS ARKINIS

Arkiniai šiltnamiai

BOTANIK PREMIUM SU KRAB SISTEMA

625.00 
%
Neturime
PLIENINĖS JUOSTOS DANGOS TVIRTINIMUI

Arkiniai šiltnamiai

TITAN PLIUS

503.00 1,365.00 
Neturime
6m- 1 vnt
20x20 SUVIRINTI GALAI

Arkiniai šiltnamiai

AGRO PLIUS

419.00 

Arkiniai šiltnamiai

KLASIKA ARKINIS

494.00 

Arkinio šiltnamio surinkimo pavyzdys:

Šlaitiniai polikarbonatiniai šiltnamiainamuko formos, juos dažniausiai renkasi žmonės, mėgstantys klasikinę jų formą. Šie šiltnamiai dažnai turi daugiau vietos augalams stiebtis į viršų. Dažniausiai tokie šiltnamiai yra gaminami iš įvairių formų profilių, bet pasitaiko ir iš vamzdžių. Bene tvirčiausias profilis skirtas šlaitinių šiltnamių gamybai yra 40x40mm, U formos profilis. Tokius šiltnamius geriausia statyti ant savo paruošto pamato, arba įsigyti cinkuoto plieno pamatą kartu su šiltnamiu.

Keletas šlaitinių šiltnamių pavyzdžių:

PROFILIS 40x40

Latviški šiltnamiai

Clasic

519.00 
YPATINGAI ERDVUS

Latviški šiltnamiai

Victoria

639.00 
PRAKTIŠKAS PASIRINKIMAS

Latviški šiltnamiai

DELUXE

1,059.00 
%
STIPRIAUSIAS LIETUVOJE
RUDENINĖ -20% nuolaida 4m ir 6m pločio

Lietuviški šiltnamiai

GARANT

999.00 4,260.00 
%
RUDENS PASIŪLYMAS kaina galioja iki 10-09d.
STOGLANGIAI KOMPLEKTACIJOJE

Lietuviški šiltnamiai

GASPADINĖ

538.02 1,115.07 

Lašo formos polikarbonatiniai šiltnamiai – mėgstantiems įdomesnes formas ir netradicinę išvaizdą. Jie yra siauresni nei arkiniai ir šiek tiek aukštesni. Tai variantas ieškantiems vidurio tarp arkinio ir šlaitinio šiltnamių.

UNIKALUS DIZAINAS

Lašo formos šiltnamiai

KAPELKA

499.00 

Šiltnamio konstrukcija

Tai vienas iš pagrindinių aspektų nuo kurio priklauso šiltnamio kaina. Konstrukcija polikarbonatiniams šiltnamiams gaminama iš kvadratinio vamzdžio arba iš profilio.

Statiniai iš kvadratinio vamzdžio pasižymi nesudėtingu surinkimu, kadangi dauguma jų yra arkiniai šiltnamiai, kurie kaip jau minėta atvyksta suvirinti ir iš vientiso vamzdžio.Tokia konstrukcija yra tvirta ir ilgaamžė.

Vamzdžių storiai: 20×20 mm, 25×25 mm, 20×30 mm, 20×40 mm.

Statiniai iš profilio reikalauja šiek tiek daugiau laiko juos surenkant, kadangi jie jungiasi iš atskirų elementų, visi jie atvyksta su išsamiomis instrukcijomis todėl tai padaryti nėra sunku. Profiliniai šiltnamiai gaminami Lietuvoje ir Latvijoje todėl jų kainos gali būti šiek tiek didesnės nei Rusiškų ar Baltarusiškų.

Profilių pločiai: U formos 40×40, Omega profiliai,- 42 mm, 56 mm.

Dar viena šiltnamių konstrukcijos rūšis, kurią galime išskirti tai statybose naudojamo Sigma profilio šiltnamiai. Tai specialiai pagal mūsų užsakymus gaminami šiltnamiai Garant. Tai stipriausia konstrukcijos rūšis, tokios konstrukcijos statinius dažniausiai renkasi auginantys gėles arba norintys didesnių išmatavimų šiltnamio.

Sigma profilio išmatavimai: 89x39x41 mm.

Šiltnamių rėmo pavyzdžiai

Polikarbonatinė šiltnamio danga

Plėvelininis ar stiklinis šiltnamis vis dažniau keičiamas į polikarbonatinį, kadangi ši danga turi daugybę pranašumų lyginant su minėtomis. Gamyklinis garantinis laikotarpis siūlomas šiai dangai yra 10 metų, o eksploatacijos trukmė net 15 metų. Danga šiltnamiams komplektuojama 4 mm arba 6 mm storio. Storesnė danga geriau sulaiko šilumą ir yra atsparesnė smūgiams.

 • Kanalinis polikarbonatas šiltnamiams apsaugo jūsų augalus nuo ultravioletinių spindulių.
 • Šiltnamis greičiau įšyla ir šiluma geriau pasiskirsto visoje patalpoje.
 • Geriau išlaiko šilumą viduje.
 • Apsaugo nuo šalnų, iki -5 ar net -7 priklausomai nuo dangos storio.

Dangos tvirtinimas

Tvirtinimas plieninėmis juostomis yra pats patikimiausias būdas. Plieninės juostos dedamos ties kiekvienu arkinio šiltnamio lanku ir įtempiamos tempimo varžtu, taip danga yra prispaudžiama tolygiai ir nėra pažeidžiama, nes nereikia jos badyti varžtais. Šios juostos komplektuojamos su Rusiškais šiltnamiais, tačiau gali būti pritaikytos ir kitiems. Dažniausiai naudojama vėjuotose vietovėse.

Plieninės juostos arkiniams šiltnamiams

Tvirtinimas savisriegiais varžtais yra labai paprastas ir greitas, čia šiltnamio danga prispaudžiama daugybėje taškų. Šis būdas naudojamas su Latviškiems Rusiškiems ir Baltarusiškiems šiltnamiams.

Tvirtinimas varžtais naudojamas Lietuviškoje produkcijoje, čia danga prispaudžiama varžtais su plastmasinėmis poveržlėmis. Toks dangos tvirtinimas kiek sudėtingesnis, kadangi vienas žmogus turi prilaikyti veržlę šiltnamio viduje.

Šiltnamio pamatas

Pamatą naujiems šiltnamiams betonuoti ar kažkaip kitaip ruošti nebūtina. Didelė dalis jų atvyksta jau su specialiais paruoštais pamatais arba kojomis surišimui su žeme. Žinoma jeigu jau turite pamatą arba norite jį išbetonuoti, pirmiausia derėtų susižinoti tikslius statinio išmatavimus.

Visi šiltnamiai yra sukomplektuoti taip, kad nereikėtų jokių papildomų darbų jų pastatymui ant žemės, tačiau tiems, kurie nori ypatingo stabilumo siūlome įsigyti specialų pamatą iš jau minėto statybinio cinkuoto plieno Sigma profilio. Keletas parduodamų šiltnamių yra jau iš anksto komplektuojami būtent su šiuo pamatu. Tai Titan Elite ir Prestige Plius.

Šiltnamio durys

Visi Rusiški ir Baltarusiški šiltnamiai komplektuojami su dvejomis durimis ir orlaidėmis abiejose šiltnamio pusėse, Lietuviški ir Latviški įvairiai, gali būti tiek dvejomis tiek vienomis durimis.

Vėdinimas

Geras vėdinimas užtikrina tinkamas sąlygas jūsų augalams greitai augti ir nenukentėti nuo per didelės šilumos. Todėl reikėtų atkreipt dėmesį, kad šiltnamis turėtų orlaides abiejuose galuose arba stoglangius. Norintiems automatinio vėdinimo galima įsirengti automatinius stoglangių arba orlaidžių atidarytuvus, kurie reaguodami į šilumos pokyčius reguliuos vėdinimą už jus.

Priedai

Esant poreikiui savo šiltnamį galite paversti daug patogesniu ir labiau automatizuotu. Egzistuoja įvairiausių priedų: laistymo sistemos, lentynos, takelių atskyrimai ir dar daug kitų. Per daug neišsiplėsime ir pristatysime du pagrindinius, dažniausiai naudojamus priedus.
Norėdami sužinoti daugiau apie šiltnamio priedus ir kaip paversti savo šiltnamį išmaniu galite paskaityti čia . : Kaip paversti šilnamį išmaniuoju?

Augalų pririšimo rinkinys – labai nebrangi prekė, galinti pagelbėti auginant pomidorus. Šis rinkinys susideda iš dviejų trosų su visais reikalingais tvirtinimo elementais. Dažniausiai patariame įsigyti du vienetus, kadangi dauguma žmonių sodina pomidorus dvejomis eilėmis kiekvienoje šiltnamio pusėje.

Difuzinė juostelė – naudojama polikarbonato kraštams užklijuoti, kad į vidų nepatektų vanduo, o susikaupęs kondensatas galėtų išbėgti. Ši juosta taip pat saugo nuo dangos sužaliavimo ir įvairių vabzdžių patekimo į polikarbonato kanalus.

%
Neturime
35.00 55.00 
%
Neturime
49.00 
Neturime
%

Kiti priedai

Korys 49,2 x 49,2

2.59 

Ko saugotis perkant šiltnamį?

Norint įsigyti kokybišką produkciją visuomet reikėtų rinktis patikimą pardavėją. Sulaukiame nemažai klientų perkančių šiltnamį antrą kartą arba keičiančių dangą jau po keletą metų nuo jo pastatymo. Atsiranda vis daugiau šiltnamių perpardavinėtojų įvežančių nekokybišką produkciją ir klastotus prekinius ženklus. Tokios konstrukcijos žiemą gali neatlaikyti sniego svorio, o polikarbonatas be apsaugos nuo UV spindulių gali tapti labai trapus, jau po poros sezonų.

Tikimės jog šis straipsnis buvo jums naudingas ir padės tinkamai išsirinkti norimą produktą. Jeigu turite bet kokių klausimų visada jus mielai pakonsultuosime telefonu.

18 thoughts on “Kaip išsirinkti šiltnamį?

 1. Gintarė

  Laba diena,
  reikalingas šiltnamis 18 kv m., arkinis.Kurį rekomenduotumėt – rusišką ar baltarusišką, kuo skiriasi?

 2. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,
  Rusiški ir Baltarusiški šiltnamiai skiriasi labai mažai. Kai kurie Rusiški šiltnamiai (Titan Plius ir Titan Prestige) yra pranašesni tuo, kad jų danga tvirtinama plieninėmis juostomis, kurios rekomenduojamos jeigu šiltnamį statote labai vėjuotose vietovėse. Baltarusiški šiltnamiai dažnai yra truputi pigesni, nors kokybe nenusileidžia nei Rusiškiems nei Lietuviškiems šiltnamiams.

 3. Sabina

  Sveiki. Ieškau “lašo” formos. Kokiu atstumu nutolę lankai? Ar yra koks nors bortelis apačioje? Ačiū

 4. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,
  Lašo formos lankai nutolę 0,67 m atstumu, surenkami iš atskirų detalių jas jungiant varžteliais. Taip, apačioje yra cinkuoto plieno pamatinė dalis.

 5. Gintaras

  Geras(labai) pristatymas.Labiausiai sudomino šiltnamis “Garant” su priedais.Realus,kapitalinis statinys sodyboje.Neaiškumas tik su pamatu-reikia gyvai pamatyti-tada bus aišku.

 6. Birutė

  Laba diena, noriu įsigyti šiltnamį, domina baltarusiškas 6m, bet neišsirenku kuris geriau su reikalingu pamatu (koks jis turėtų būti ?, jeigu nuspresiu kad tokį…) ar be jo ? Domina ir geras vėdinimo sistema kad būtų , ačiū

 7. SodoHarmonija.lt

  Sveiki Gintarai, gyvai pamatyti galite Kupiškyje Vytauto g. 13 arba Elektrėnų sav., Pylimai, Gėlių g. Pamatas gaminamas iš tokio paties profilio ir turi gilias kojas, kurios įtvirtina pamatą į žemę.

 8. SodoHarmonija.lt

  Laba diena Birute, Dauguma baltarusiškų šiltnamių statomi ant kojelių kurios įsileidžia į žemę. Bet taip pat juos galima komplektuoti ir su pamatais. Apie automatinį vėdinimą ir laistymą galite pasiskaityti kitame mūsų straipsnyje Kaip šiltnamį paversti išmaniuoju.

 9. Daiva

  Domina šiltnamis 3×6 kokia kaina ar sutveriat, atvežat? Gal yra galimybė išsimoketi per 4 menesius? Domina kad būtų apvalus lauksim atsakymo.

 10. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,

  Šiuo metu 3×6 apvalaus šiltnamio kainos prasideda nuo 329. Surinkimo paslauga 120 eurų. Atvežame nemokamai. Galima pirkti ir išsimokėtinai.

 11. Daiva

  Labas vakaras domina 3*6 siltnamis su gera laistymo ir vedinimo sistema geresnes komplektacijos su pastatymu kuri gamintoja rekomenduotumet domina kaina pilnai uz viska ir gal galima kur pamatyti siauliuose

 12. Ona

  Sveiki, ar surastumėt plastikinio šiltnamio variantą 2,2 × 4,3 namuko tipo? Dėkojame už atsakymą. Ona

 13. Rimantė

  Sveiki. Ieškome 3×6 šiltnamio. Vieta LABAI vėjuota. Kurį rekomenduotumėte įsigyti? Reikia tvirčiausio ir esame pasiryžę pilti pamatą. Ačiū.

 14. SodoHarmonija.lt

  Sveiki, turime įvairių išmaniųjų šiltnamių komplektų. Jie pažymėti ženklų “smart paketas” siūlytume peržiūrėti šiuos modelius. Jeigu nerasite tinkamo kreipkitės telefonu arba el paštu ir sukomplektuosime jums tinkantį pasiūlymą.

Comments are closed.