fbpx

Kaip išsirinkti šiltnamį?

Lietuviškas šiltnamis

Šiltnamis yra neatsiejamas kiekvienos sodybos, sodo ar tiesiog jūsų kiemo statinys. Juos dažniausiai statosi žmonės mylintis gamtą ir tai ką ji gali mums duoti. Daugelis žmonių yra pratę jog šiltnamį kas keletą metų reikia dengti plėvele, jį remontuoti, ramstyti ir tai gali atsibosti. Todėl vis daugiau žmonių renkasi metalinės konstrukcijos polikarbonatinius šiltnamius, kurie gali stovėti ir 20 metų. Tačiau dažnai žmonėms išsirinkti gali būti kiek sunku, kadangi įvairovė ir pasiūla yra didelė. Todėl šis straipsnis padės jums suvokti į ką atsižvelgti ir kaip pasirinkti tinkamai.

Pasirinkite vietą, kurioje norite statyti šiltnamį

 • Vietą derėtų pasirinkti tokią, kur jūsų statinys nepapultų į pavėsį ir gautų daug saulės spindulių.
 • Jei išeina stenkitės jį statyti toliau nuo didelių medžių ar aukštų pastatų.
 • Pasirinkite vietą, kurios paviršius yra lygus, o jeigu to padaryti neįmanoma stenkitės jį pastatyti pagal gulsčiuką, taip šiltnamis stovės stabiliau ir vaizdas bus patrauklesnis.
 • Palikite vietos aplink šiltnamį, kad galėtumėte prieiti iš visų pusių ir tinkamai jį prižiūrėti.

Nuspręskite dėl dydžio

Ši dalis ganėtinai paprasta, dažniausias parduodamų konstrukcijų plotis yra apie 3 m, todėl jums reikėtų nuspręsti dėl jo ilgio. Šiltnamio ilgiai dažniausiai prasideda nuo 4 m ir yra didinami kas 2 m, tai reiškia, kad jie gali būti 4,6,8,10,… m. Populiariausias pasirinkimas tarp žmonių statančių naują šiltnamį yra 4 arba 6 m, tokio statinio pilnai pakanka šeimą aprūpinti gausiu kiekiu šviežių, sultingų daržovių.

Šiltnamių tipai: arkiniai, šlaitiniai, lašo formos

Arkiniai polikarbonatiniai šiltnamiai – apvalios formos, labiausiai paplitę ir pamėgti daugelio dėl lengvo surinkimo. Dauguma arkinių šiltnamių lankai (arkos) atvyksta išlenkti iš vientiso kvadratinio vamzdžio, o šiltnamio priekinė ir galinė dalys jau pilnai suvirintos. Todėl jums nereikia sukti galvos žaidžiant konstruktorių. Polikarbonato lapai tokiems šiltnamiams dengiami per visą šiltnamio plotį, todėl jo pjaustyti nereikia, o šiltnamio priekis ir galas apipjaunamas aštriu pjaustymo peiliu dangą pirmiausiai prisukus prie konstrukcijos.

Keletas arkinių šiltnamių pavyzdžių:

-17%
Standartinis 20x30 Baltarusiškas

Šiltnamiai

BOTANIK LIUKS

319.00  385.00 
-14%
Standartinis 20x40 Baltarusiškas

Šiltnamiai

BOTANIK PREMIUM

339.00  395.00 
-18%
Slankiojančios dangos sistema

Šiltnamiai

BOTANIK TULPĖ

519.00  599.00 
-8%
Standartinis 20x40 Rusiškas

Šiltnamiai

AGRO TITAN

349.00  379.00 
-20%
Standartinis 20x20 Baltarusiškas

Šiltnamiai

BOTANIK OPTIMA

279.00  349.00 
-10%
Stipriausios konstrukcijos arkinis
399.00  445.00 
-6%
Su plieninėmis juostomis

Šiltnamiai

TITAN PLIUS

365.00  389.00 
-17%
Standartinis 20x20 Rusiškas

Šiltnamiai

AGRO PLIUS

299.00  349.00 
-13%
Su pamatu

Šiltnamiai

KLASIKA ARKINIS

380.00  439.00 

Arkinio šiltnamio surinkimo pavyzdys:

Šlaitiniai polikarbonatiniai šiltnamiai – namuko formos, juos dažniausiai renkasi žmonės, mėgstantys klasikinę jų formą. Šie šiltnamiai dažnai turi daugiau vietos augalams stiebtis į viršų, tačiau šlaitiniai šiltnamiai būna siauresni nei arkiniai. Jie gaminami tiek iš kvadratinio vamzdžio, tiek iš profilio. Polikarbonatas daugumai šiltnamių atvyksta supjaustytas, pagal reikiamus išmatavimus.

Keletas šlaitinių šiltnamių pavyzdžių:

Stipriausias Lietuvoje

Šiltnamiai

GARANT

729.00 
Du stoglangiai, pamatas

Šiltnamiai

GASPADINĖ

450.00 
Su pamatu, plotis 2,35 m

Šiltnamiai

KLASIKA HOUSE

399.00 
Aliuminė konstrukcija, 6mm danga

Šiltnamiai

SANUS

569.00 

Lašo formos polikarbonatiniai šiltnamiai – mėgstantiems įdomesnes formas ir netradicinę išvaizdą. Jie yra siauresni nei arkiniai ir šiek tiek aukštesni. Tai variantas ieškantiems vidurio tarp arkinio ir šlaitinio šiltnamių.

Šiltnamio konstrukcija

Tai vienas iš pagrindinių aspektų nuo kurio priklauso šiltnamio kaina. Konstrukcija polikarbonatiniams šiltnamiams gaminama iš kvadratinio vamzdžio arba iš profilio.

Statiniai iš kvadratinio vamzdžio pasižymi nesudėtingu surinkimu, kadangi dauguma jų yra arkiniai šiltnamiai, kurie kaip jau minėta atvyksta suvirinti ir iš vientiso vamzdžio.Tokia konstrukcija atrodo patrauklesnė, kadangi ji yra tvirta ir nėra reikalinga tiek daug įvairiausių sutvirtinimų, kiek yra naudojama profiliniuose šiltnamiuose.

Vamzdžių storiai: 20×20 mm, 25×25 mm, 20×30 mm, 20×40 mm.

Statiniai iš profilio reikalauja šiek tiek daugiau laiko juos surenkant, kadangi jie jungiasi iš atskirų elementų, visi jie atvyksta su išsamiomis instrukcijomis todėl tai padaryti nėra sunku. Profiliniai šiltnamiai gaminami Lietuvoje, todėl jų kainos gali būti šiek tiek didesnės nei Rusiškų ar Baltarusiškų.

Profilių pločiai: 42 mm, 56 mm.

Dar viena šiltnamių konstrukcijos rūšis, kurią galime išskirti tai statybose naudojamo Sigma profilio šiltnamiai. Tai specialiai pagal mūsų užsakymus gaminami šiltnamiai Garant. Tai stipriausia konstrukcijos rūšis, tokios konstrukcijos statinius dažniausiai renkasi auginantys gėles arba norintys didesnių išmatavimų šiltnamio.

Sigma profilio išmatavimai: 89x39x41 mm.

Šiltnamių rėmo pavyzdžiai

Polikarbonatinė šiltnamio danga

Plėvelininis ar stiklinis šiltnamis vis dažniau keičiamas į polikarbonatinį, kadangi ši danga turi daugybę pranašumų lyginant su minėtomis. Gamyklinis garantinis laikotarpis siūlomas šiai dangai yra 10 metų, o eksploatacijos trukmė net 15 metų. Danga šiltnamiams komplektuojama 4 mm arba 6 mm storio. Storesnė danga geriau sulaiko šilumą ir yra atsparesnė smūgiams.

 • Kanalinis polikarbonatas šiltnamiams apsaugo jūsų augalus nuo ultravioletinių spindulių.
 • Šiltnamis greičiau įšyla ir šiluma geriau pasiskirsto visoje patalpoje.
 • Geriau išlaiko šilumą viduje.
 • Apsaugo nuo šalnų, iki -5 ar net -7 priklausomai nuo dangos storio.

Dangos tvirtinimas

Tvirtinimas plieninėmis juostomis yra pats patikimiausias būdas. Plieninės juostos dedamos ties kiekvienu arkinio šiltnamio lanku ir įtempiamos tempimo varžtu, taip danga yra prispaudžiama tolygiai ir nėra pažeidžiama, nes nereikia jos badyti varžtais. Šios juostos komplektuojamos su Rusiškais šiltnamiais, tačiau gali būti pritaikytos ir kitiems. Dažniausiai naudojama vėjuotose vietovėse.

Plieninės juostos arkiniams šiltnamiams

Tvirtinimas savisriegiais varžtais yra labai paprastas ir greitas, čia šiltnamio danga prispaudžiama daugybėje taškų. Šis būdas naudojamas su Rusiškiems ir Baltarusiškiems šiltnamiams.

Tvirtinimas varžtais naudojamas Lietuviškoje produkcijoje, čia danga prispaudžiama varžtais su plastmasinėmis poveržlėmis. Toks dangos tvirtinimas kiek sudėtingesnis, kadangi vienas žmogus turi prilaikyti veržlę šiltnamio viduje.

Šiltnamio pamatas

Pamatą naujiems šiltnamiams betonuoti ar kažkaip kitaip ruošti nebūtina. Didelė dalis jų atvyksta jau su specialiais paruoštais pamatais arba kojomis surišimui su žeme. Žinoma jeigu jau turite pamatą arba norite jį išbetonuoti, pirmiausia derėtų susižinoti tikslius statinio išmatavimus.

Visi šiltnamiai yra sukomplektuoti taip, kad nereikėtų jokių papildomų darbų jų pastatymui ant žemės, tačiau tiems, kurie nori ypatingo stabilumo siūlome įsigyti specialų pamatą iš jau minėto statybinio cinkuoto plieno Sigma profilio. Keletas parduodamų šiltnamių yra jau iš anksto komplektuojami būtent su šiuo pamatu. Tai Titan Elite, Prestige Plius, Botanik Tulpė ir Garant.

Šiltnamio durys

Visi Rusiški ir Baltarusiški šiltnamiai komplektuojami su dvejomis durimis ir orlaidėmis abiejose šiltnamio pusėse, Lietuviški įvairiai, gali būti tiek dvejomis tiek vienomis durimis.

Vėdinimas

Geras vėdinimas užtikrina tinkamas sąlygas jūsų augalams greitai augti ir nenukentėti nuo per didelės šilumos. Todėl reikėtų atkreipt dėmesį, kad šiltnamis turėtų orlaides abiejuose galuose arba stoglangius. Norintiems automatinio vėdinimo galima įsirengti automatinius stoglangių arba orlaidžių atidarytuvus, kurie reaguodami į šilumos pokyčius reguliuos vėdinimą už jus.

Priedai

Esant poreikiui savo šiltnamį galite paversti daug patogesniu ir labiau automatizuotu. Egzistuoja įvairiausių priedų: laistymo sistemos, lentynos, takelių atskyrimai ir dar daug kitų. Per daug neišsiplėsime ir pristatysime du pagrindinius, dažniausiai naudojamus priedus.

Augalų pririšimo rinkinys – labai nebrangi prekė, galinti pagelbėti auginant pomidorus. Šis rinkinys susideda iš dviejų trosų su visais reikalingais tvirtinimo elementais. Dažniausiai patariame įsigyti du vienetus, kadangi dauguma žmonių sodina pomidorus dvejomis eilėmis kiekvienoje šiltnamio pusėje.

Difuzinė juostelė – naudojama polikarbonato kraštams užklijuoti, kad į vidų nepatektų vanduo, o susikaupęs kondensatas galėtų išbėgti. Ši juosta taip pat saugo nuo dangos sužaliavimo ir įvairių vabzdžių patekimo į polikarbonato kanalus.

Ko saugotis perkant šiltnamį?

Norint įsigyti kokybišką produkciją visuomet reikėtų rinktis patikimą pardavėją. Sulaukiame nemažai klientų perkančių šiltnamį antrą kartą arba keičiančių dangą jau po keletą metų nuo jo pastatymo. Atsiranda vis daugiau šiltnamių perpardavinėtojų įvežančių nekokybišką produkciją ir klastotus prekinius ženklus. Tokios konstrukcijos žiemą gali neatlaikyti sniego svorio, o polikarbonatas be apsaugos nuo UV spindulių gali tapti labai trapus, jau po poros sezonų.

Tikimės jog šis straipsnis buvo jums naudingas ir padės tinkamai išsirinkti norimą produktą. Jeigu turite bet kokių klausimų visada jus mielai pakonsultuosime telefonu.

10 thoughts on “Kaip išsirinkti šiltnamį?

 1. Gintarė

  Laba diena,
  reikalingas šiltnamis 18 kv m., arkinis.Kurį rekomenduotumėt – rusišką ar baltarusišką, kuo skiriasi?

 2. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,
  Rusiški ir Baltarusiški šiltnamiai skiriasi labai mažai. Kai kurie Rusiški šiltnamiai (Titan Plius ir Titan Prestige) yra pranašesni tuo, kad jų danga tvirtinama plieninėmis juostomis, kurios rekomenduojamos jeigu šiltnamį statote labai vėjuotose vietovėse. Baltarusiški šiltnamiai dažnai yra truputi pigesni, nors kokybe nenusileidžia nei Rusiškiems nei Lietuviškiems šiltnamiams.

 3. Sabina

  Sveiki. Ieškau “lašo” formos. Kokiu atstumu nutolę lankai? Ar yra koks nors bortelis apačioje? Ačiū

 4. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,
  Lašo formos lankai nutolę 0,67 m atstumu, surenkami iš atskirų detalių jas jungiant varžteliais. Taip, apačioje yra cinkuoto plieno pamatinė dalis.

 5. Gintaras

  Geras(labai) pristatymas.Labiausiai sudomino šiltnamis “Garant” su priedais.Realus,kapitalinis statinys sodyboje.Neaiškumas tik su pamatu-reikia gyvai pamatyti-tada bus aišku.

 6. Birutė

  Laba diena, noriu įsigyti šiltnamį, domina baltarusiškas 6m, bet neišsirenku kuris geriau su reikalingu pamatu (koks jis turėtų būti ?, jeigu nuspresiu kad tokį…) ar be jo ? Domina ir geras vėdinimo sistema kad būtų , ačiū

 7. SodoHarmonija.lt

  Sveiki Gintarai, gyvai pamatyti galite Kupiškyje Vytauto g. 13 arba Elektrėnų sav., Pylimai, Gėlių g. Pamatas gaminamas iš tokio paties profilio ir turi gilias kojas, kurios įtvirtina pamatą į žemę.

 8. SodoHarmonija.lt

  Laba diena Birute, Dauguma baltarusiškų šiltnamių statomi ant kojelių kurios įsileidžia į žemę. Bet taip pat juos galima komplektuoti ir su pamatais. Apie automatinį vėdinimą ir laistymą galite pasiskaityti kitame mūsų straipsnyje Kaip šiltnamį paversti išmaniuoju.

 9. Daiva

  Domina šiltnamis 3×6 kokia kaina ar sutveriat, atvežat? Gal yra galimybė išsimoketi per 4 menesius? Domina kad būtų apvalus lauksim atsakymo.

 10. SodoHarmonija.lt

  Laba diena,

  Šiuo metu 3×6 apvalaus šiltnamio kainos prasideda nuo 329. Surinkimo paslauga 120 eurų. Atvežame nemokamai. Galima pirkti ir išsimokėtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *