fbpx

Nano polikarbonatas šiltnamiams ir visa tiesa apie jį: Mokslas prieš Reklamą

Polikarbonatinisi šiltnamis su nano danga

Nano polikarbonatas – tai naujausia tendencija šiltnamių pramonėje, tačiau ar jo stebuklai tikrai atitinka reklamos žodžius? Šiame straipsnyje tikrinsime faktus apie šią paslaptingą dangą, kurią gamina viena Rusijos bendrovė.

Nano polikarbonatas yra išskirtinio švelniai rožinio – lašišinio atspalvio. Nors ši spalva gali atrodyti patraukli, yra klausimų dėl to, kaip ji veikia augalus ir kiek ji gali turėti įtakos jų augimo sąlygoms.

Vienas iš įdomiausių teiginių apie nano polikarbonatą šiltnamiams yra jo gebėjimas didinti augalų derlių. Pardavėjai tvirtina, kad tai yra dėl nanotechnologijų įtraukimo į polikarbonato gamybą, ko pasekoje išgaunama spalva ypatingai tinkama augalams. Tačiau nėra sunku išsiaiškinti, kad nėra jokių vakarų mokslininkų straipsnių ar tyrimų, patvirtinančių šią dangos savybę. Tiesa yra tokia, kad didieji ūkiai: daržovių, uogų, gėlių augintojai šiltnamiams niekada nenaudoja lašišos atspalvio dangos, pramoniniai šiltnamiai retai kada iš vis turi bet kokį atspalvį ir dažniausiai yra dengiami skaidria danga. Ar esate matę šiltnamių ūkį kuriame šiltnamiai turėtų švelniai rožinės spalvos dangą?

Labai svarbu pažymėti, kad žinomiausi polikarbonato gamintojai negamina tokio atspalvio dangos ir, be to, neigia bet kokius teiginius apie tai, kad danga galėtų turėti teigiamą poveikį augalų derliui. Tai kelia pagrįstas abejones dėl reklaminio triuko ir gali rodyti, kad tai yra tik dar vienas būdas įtikinti vartotojus.

Turbūt dar mokydamiesi mokykloje esate girdėję, kad daiktai yra tokios spalvos, kokios spalvos šviesą jie atspindi, pavyzdžiui, raudonas rožės žiedas atspindi raudonos spalvos šviesą, o visas kitas spektro spalvas sugeria. Taip pat gal būt jums teko atlikti bandymus filtruojant tam tikras spektro spalvas? Kai naudojantis tam tikro atspalvio filtrais į juos patekęs šviesos spindulys virsta tarkime mėlynu spinduliu.

 

Taigi Nano danga taip pat gali sugerti dalį saulės spindulių ir netgi veikti kaip filtras, nepraleidžiantis tam tikrų spektro spindulių arba praleidžiantis tik dalį jų. Moksliniais tyrimais pagrįsta, kad augalams, skirtingais vystimosi etapais reikalingos ir svarbios įvairios spektro spalvos. Todėl mėgėjiškoje sodininkystėje, kai negalime užtikrinti skirtingų spalvų skirtingais augalo brandos etapais, geriausia augalui pateikti visą saulės spindulių spektrą, o tam tikrų spindulių pašalinimu, gali būti trukdoma normaliam fotosintezės procesui.

Dangos atspalvis gali turėti estetinę reikšmę, bet praktiškai tai nereiškia, kad bus naudos augalų sveikatai ar derliui. Augalai reaguoja į konkretų šviesos spektrą, todėl svarbu, kad šiltnamio danga suteiktų jiems optimalias sąlygas, o ne apribotų tam tikrus spindulius.

Taigi, vertinant faktus, visa tai kelia abejonių dėl nano polikarbonato stebuklų, kuriais reklamuojama. Vartotojai turėtų kritiškai įvertinti, ar nano polikarbonato švelnus rožinis – lašišinis atspalvis ir galimas saulės spindulių filtravimas atitinka jų realius poreikius ir ar tai tiesiog nėra reklaminė taktika.

Mes rekomenduojame šiltnamius dengti tik ilgame laikotarpyje patikrintomis medžiagomis – skaidriu polikarbonatu be jokio atspalvio

Visi polikarbonato gaminiai
SU PAMATU, DAUGIAU ERDVĖS KRAŠTUOSE

Arkiniai šiltnamiai

SH MAGNUM

589.00 
SU PAMATU, SUPJAUSTYTA DANGA

Arkiniai šiltnamiai

GASPADORIUS

459.00 
%
YPATINGAI ERDVUS

Latviški šiltnamiai

Victoria

607.05 1,173.25 
%
STOGLANGIAI KOMPLEKTACIJOJE

Lietuviški šiltnamiai

GASPADINĖ

549.00 1,199.00 
Daugiau šiltnamių